وانت اشکودا مونتیاک رونمایی شد

اشکودا پیکاپی جدیدی براساس مدل مودیاک رونمایی کرد. این خودرو پیکاپ آفرودی مونتیاک نام دارد.

وانت اشکودا مونتیاک رونمایی شد

اگر به تصاویر محصول جدید اشکودا، مونتیاک، نگاه کنید، حتما فکر خواهید کرد این خودرو محصولی نهایی و آماده‌ی تولید است؛ اما این‌طور نیست و اشکودا فعلا فقط یک دستگاه از آن را تولید کرده است. در طراحی مونتیاک، اشکودا از کمک دانش‌آموزان مدرسه‌ی Mlada Boleslav هم بهره برده و آن را روی پلتفرم خودرو شاسی‌بلند کودیاک شکل داده است. این مدل ششمین خودرو مفهومی این خودروساز در هشت ماه اخیر به‌شمار می‌رود و آن را باید ادامه‌دهنده‌ی راه خودرو مفهومی Sunroq دانست که شاسی‌بلندی کانورتیبل و براساس کودیاک شکل گرفته بود.

برای اینکه شاسی‌بلند بزرگی مثل کودیاک به این پیکاپ تبدیل شود، بیش از دوهزار ساعت زمان صرف شده است. فضای بار این پیکاپ از نوع مخفی است و می‌‌توان وسایل را در آن قرار داد تا از بیرون مشاهده‌شدنی نباشند. برای اینکه فضای بار در این خودرو ایجاد شود، تیم دانش‌آموزان ابتدا درهای عقب را حذف و سپس، اندازه‌ی سقف را کوچک‌تر و در بالای شیشه‌ی جلو و روی سقف نیز چراغ LED سقفی بزرگ نصب کردند.

درهای این خودرو در‌مقایسه‌با کودیاک کوچک‌تر هستند؛ ولی درعوض، ضخامت بیشتری دارند تا خودرو عضلانی‌تر دیده شود. این خودرو به رنگ نارنجی غروب آفتاب رنگ‌آمیزی شده و رینگ‌های زیر آن از نوع ۱۷ اینچی هستند که روی آن‌ها لاستیک‌های آفرودی سوار شده‌اند. استفاده از این رینگ و لاستیک‌ها سبب شده محورهای جلو و عقب درمقایسه‌با کودیاک سه سانتی‌متر پهن‌تر باشند. همچنین، برای افزایش توانایی‌های خودرو اسنورکل و وینچ نیز روی خودرو نصب شده‌اند.

اشکودا زمان نسبتا زیادی هم صرف اعمال تغییرات در کابین این خودرو کرده و صندلی‌های اسپرت باکتی مونتیاک همانند بدنه‌ی آن به رنگ نارنجی هستند. از امکانات این پیکاپ می‌توان به یخچال، ساب‌ووفر ۲۰۰۰ واتی، آمپلی‌فایر و دو عدد واکی‌تاکی اشاره کرد. طول و عرض و ارتفاع مونتیاک به‌ترتیب ۴,۹۹۹ , ۲,۰۰۵ و ۱,۷۱۰ میلی‌متر است که در‌مقایسه‌با کودیاک، ابعاد بزرگ‌تری دارد. همچنین، وزن این خودرو ۲,۴۵۰ کیلوگرم است و کف آن از زمین ۲۹ سانتی‌متر فاصله دارد که ۱۰ سانتی‌متر از کف کودیاک بالاتر است و نشان می‌دهد مونتیاک قابلیت آفرودی بهتری دارد.

در بخش فنی اشکودا مونتیاک، از پیشرانه‌ی TSI با حجم دو لیتر استفاده شده که می‌تواند ۱۹۰ اسب‌بخار قدرت تولید کند. این خودرو، خودرو جذابی است؛ ولی به‌احتمال فراوان در حد خودرویی مفهومی باقی می‌ماند و تولید نمی‌شود.

 

منبع : زومیت